Tropiciele śladów przeszłości

Gdzie historia nie ma końca...

Praca

Ta galeria prezentuje fotografie mieszkańców gminy Zapolice w różnych sytuacjach związanych z pracą. Możemy zobaczyć tu fotografie z prac polowych (układanie stogów, sadzenie ziemniaków, karmienie zwierząt), jak również w takich sytuacjach jak sprzedaż owoców i płodów rolnych (fotografia rodziny Stańczyków ze Strońska).

 

Czytaj więcej: Praca

Mieszkańcy

W tej galerii prezentujemy archiwalne fotografie mieszkańców gminy Zapolice, w różnych sytuacjach. Większość zdjęć pochodzi z okresu przedwojennego i czasu okupacji. Jak łatwo można zauważyć zdjęcia są pozowane. Nic dziwnego, w latach 20., 30. i w okresie wojny, czy nawet już po wojnie aparat fotograficzny był rzadkością. Zdjęcia robiono, kiedy do wsi zawitał objazdowy fotograf, który "obsługiwał" wtedy mieszkanców danej miejscowości. 

 

Czytaj więcej: Mieszkańcy

Zdjęcia pamiątkowe

To galeria, w której prezentowane są fotografie, które zakwalifikowaliśmy jako pamiątkowe. Robione były przy okazji takich uroczystości jak I Komunia Św., podczas wizyty w zakładzie fotograficznym w mieście lub na odpuście. Mamy tu do czynienia z wieloma takimi fotografiami wykonymi w Strońsku podczas odustu, można je rozpoznać po charakterystycznych tłach, na których fotografowani są ludzie.

 

Czytaj więcej: Zdjęcia pamiątkowe

 

Organizatorzy: